kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Długi, jesienny wieczór? Sięgnij po książkę
2013/10/10 0:49:38

Zmęczenie po ciężkim i stresującym dniu w pracy, za oknem jesień, aura nie sprzyja spacerom, a dni są coraz krótsze. To wszystko nie nastraja nas pozytywnie. Dlatego w długie październikowe czy listopadowe wieczory, warto sięgnąć po książkę. Jakie tytuły wybierać, aby zapewnić sobie godziny wciągającej lektury podpowiadają eksperci Księgarni Internetowej Gandalf.

Wśród tegorocznych, jesiennych nowości książkowych każdy znajdzie coś dla siebie, szczególnie że z nowymi powieściami powracają tacy bestsellerowi autorzy jak Stephen King czy Dan Brown. Które pozycje warto wybrać spośród setek tytułów w nadchodzących tygodniach?

Dla miłośników kryminałów i powieści grozy
  • Stephen King „Doktor Sen” – pełna napięcia kontynuacja kultowego „Lśnienia”, w której jasnowidz z poprzedniej części, już jako dorosły człowiek, musi stanąć do walki z wampirami, żywiącymi się energią poddawanych torturom dzieci o nadprzyrodzonych zdolnościach.
  • Dan Brown „Interno” – czyli wielki powrót autora „Kodu Leonarda Da Vinci”; Robert Langdon znów musi rozwikłać wielką zagadkę, która może mieć wpływ na losy całego świata.
  • Harlan Coben „Kilka sekund od śmierci” - Harlan Coben kontynuuje pełną napięcia historię rozpoczętą w powieści "Schronienie” - nastoletni Mickey Bolitar wpada w nowe kłopoty i wciąż szuka śladów Rzeźnika z Łodzi oraz usiłuje dojść do prawdy na temat śmierci swojego ojca.
  • Mons Kallentoft „Wodne anioły” – wciągające śledztwo w sprawie morderstwa młodych małżonków.

Kobieca strona literatury
  • Lauren Weisberger „Zemsta ubiera się u Prady” – ciąg dalszy bestsellerowej książki „Diabeł ubiera się u Prady”, Andy musi radzić sobie nie tylko z obowiązkami szefowej czasopisma, ale także z próbami przejęcia magazynu i przygotowaniami do ślubu.
  • Alice Munro „Przyjaciółka z młodości” – książka autorki wymienianej jako pretendentka do literackiej Nagrody Nobla, 10 opowiadań o miłości, tęsknocie, umieraniu.
  • Sylvia Day „Obudzone pragnienia” – pełna namiętności opowieść o miłości, napisana przez autorkę bestsellerowej „Trylogii Crossa”.
  • Agnieszka Lingas-Łoniewska „Łatwopalni” – zmysłowa i pełna tajemnic historia uczucia rodzącego się między mężczyzną „z przeszłością” i nauczycielką z małego miasteczka.

Dla miłośników prawdziwych historii

  • Andrew Morton, „Diana. Moja historia” – biografia, w której pisaniu pomagała sama księżna Diana, światowy bestseller, opisujący burzliwe życie jednej z najbardziej wpływowych kobiet XX w., stworzony na podstawie potajemnych wywiadów z Dianą i ilustrowany zdjęciami, które sama przekazała do tej publikacji.

Ambitna literatura
  • Wiesław Myśliwski, „Ostatnie rozdanie”– ambitna, filozoficzna powieść o człowieku, jego losie i przemijaniu.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: jesień, kobieta, książka, literatura


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »