kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Co czytać w Światowym Dniu Książki?
2015/4/22 23:10:00

Ponad 58 procent Polaków w ubiegłym roku nie przeczytało ani jednej książki – wynika z raportu TNS Polska dla Biblioteki Narodowej. 23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki – to doskonała okazja, aby zmienić nawyki. Oto kilka pozycji wydawniczych, które zadowolą tych, którzy chłoną lektury regularnie, jak i tych, którzy chcą nadrobić zaległości.

Wisława Szymborska, Polska laureatka Literackiej Nagrody Nobla mawiała, że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Nie od dziś wiadomo również, że czytanie książek poprawia humor, rozwija pamięć i wyobraźnię oraz poszerza nasze horyzonty. Tylko… po jaki tytuł warto sięgnąć? Oto polecane nowości i bestsellery książkowe z empik.com.

„Gniew”, Zygmunt Miłoszewski

fot. Gniew, Z. Miłoszewski, empik.comOstatnia część (po „Uwikłaniu” i „Ziarnie prawdy”) bestsellerowego cyklu kryminalnego o losach prokuratora Teodora Szackiego, jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów powieści kryminalnych w Polsce, który przyniósł Zygmuntowi Miłoszewskiemu sukces na międzynarodowym rynku literackim. „Gniew” to trzymający w napięciu kryminał, w którym na próżno szukać jednak utartych schematów - autor zaprasza czytelnika do gry, sprawiając, że zamiast zastanawiać się, kto jest mordercą i jakie motywy nim kierowały, próbujemy dociec… kto i dlaczego został zabity.

Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] następna »

()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: książka, Światowy Dzień Książki


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »