kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Fryderyki 2010 - nominacje
2010/2/26 1:06:47

Związek Producentów Audio-Video przedstawił nominacje do nagrody Fryderyk 2010. Szansę na statuetkę mają między innymi Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Tomasz Stańko, Seweryn Krajewski, Stanisław Soyka, zespoły Depeche Mode i U2 oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk".

Najwięcej - bo aż 10 nominacji do Fryderyka otrzymała Katarzyna Nosowska i zespół Hey. Tomasz Lipnicki i Lipali są nominowani w 7 kategoriach a zespół Behemoth w pięciu.

Nagrody FRYDERYK przyznano po raz pierwszy w marcu 1995 roku (FRYDERYK '94). W ciągu lat FRYDERYKI zyskały miano najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce - jest to jedyny tego rodzaju konkurs oparty na jasno określonych kryteriach i zasadach, gdzie laureaci wyłaniani są w drodze głosowania profesjonalnego i reprezentacyjnego dla środowiska jury.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Fryderyki, Fryderyki 2010, muzyka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »