kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Tydzień Japoński w Warszawie
2007/10/23 13:35:33

Na konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki organizatorzy tygodnia kultury japońskiej, czyli Warszawa i International Friendship Foundation, poinformowali o imprezach, które podczas Japan Week będą się odbywać w Warszawie. Od 26 do 30 października warszawiacy poznają Kraj Kwitnącej Wiśni dzięki prezentowanym, szczycącym się nierzadko kilkusetletnią tradycją obrzędom, sztuce, malarstwie, muzyce.

„Już niedługo będziemy mieli wydarzenie, do którego przygotowaliśmy się około roku – powiedziała na konferencji Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta - Chciałabym życzyć warszawiakom, żeby mieli tyle czasu, aby zobaczyć choć 10 proc. tego co się wydarzy”. Na Japan Week przyjedzie 1500 japońskich twórców: muzyków, bębniarzy, malarzy, śpiewaków, twórców ludowych, mistrzów walk. Przez tydzień będą prezentować stołecznej publiczności to co mają najlepszego w swojej kulturze. Na bogaty program składa się wiele atrakcyjnych przedstawień i pokazów, w których każdy znajdzie coś dla siebie: od miłośników i znawców kultury japońskiej, po szkolną młodzież zafascynowaną sztuką mangi i anime. „Elementem charakterystycznym tej imprezy jest wymiana kulturalna – powiedział Horihiro Abe, dyrektor ds. Japan Week na świecie z International Friedship Foundation - polegająca na zaangażowaniu obywateli kraju, w którym Japan Week jest organizowane, poprzez aktywne uczestnictwo w imprezach i warsztatach”. W trakcie organizowanych warsztatów każdy będzie mógł wykaligrafować swoje imię w języku japońskim, uczyć się tańca japońskiego lub spróbować grać na tradycyjnych japońskich bębnach.

Warszawa jest jedynym miastem w Polsce goszczącym Japan Week. Wstęp na imprezy jest bezpłatny, choć na niektóre, np. w Filharmonii czy Torwarze bilety trzeba rezerwować poprzez stronęOprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Japonia, Tydzień Japoński, anime, kultura, manga, wielokulturowość


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»