kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Tydzień Japoński w Warszawie
2007/10/23 13:35:33

Na konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki organizatorzy tygodnia kultury japońskiej, czyli Warszawa i International Friendship Foundation, poinformowali o imprezach, które podczas Japan Week będą się odbywać w Warszawie. Od 26 do 30 października warszawiacy poznają Kraj Kwitnącej Wiśni dzięki prezentowanym, szczycącym się nierzadko kilkusetletnią tradycją obrzędom, sztuce, malarstwie, muzyce.

„Już niedługo będziemy mieli wydarzenie, do którego przygotowaliśmy się około roku – powiedziała na konferencji Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta - Chciałabym życzyć warszawiakom, żeby mieli tyle czasu, aby zobaczyć choć 10 proc. tego co się wydarzy”. Na Japan Week przyjedzie 1500 japońskich twórców: muzyków, bębniarzy, malarzy, śpiewaków, twórców ludowych, mistrzów walk. Przez tydzień będą prezentować stołecznej publiczności to co mają najlepszego w swojej kulturze. Na bogaty program składa się wiele atrakcyjnych przedstawień i pokazów, w których każdy znajdzie coś dla siebie: od miłośników i znawców kultury japońskiej, po szkolną młodzież zafascynowaną sztuką mangi i anime. „Elementem charakterystycznym tej imprezy jest wymiana kulturalna – powiedział Horihiro Abe, dyrektor ds. Japan Week na świecie z International Friedship Foundation - polegająca na zaangażowaniu obywateli kraju, w którym Japan Week jest organizowane, poprzez aktywne uczestnictwo w imprezach i warsztatach”. W trakcie organizowanych warsztatów każdy będzie mógł wykaligrafować swoje imię w języku japońskim, uczyć się tańca japońskiego lub spróbować grać na tradycyjnych japońskich bębnach.

Warszawa jest jedynym miastem w Polsce goszczącym Japan Week. Wstęp na imprezy jest bezpłatny, choć na niektóre, np. w Filharmonii czy Torwarze bilety trzeba rezerwować poprzez stronęOprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Japonia, Tydzień Japoński, anime, kultura, manga, wielokulturowość


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »