kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Drugie życie niechcianych książek
2007/8/20 23:40:00

„Wystaw książki, daj poczytać!” - tak będzie brzmiało hasło pilotażowego programu społecznego, w ramach którego mieszkańcy Krakowa będą mogli pozbyć się niepotrzebnych książek nie wyrzucając ich do śmieci. Wystarczy, że w oznaczony dzień wystawią książki przed swoje domy, skąd zabiorą je miejscy pracownicy i – po selekcji – przekażą miejskim i szkolnym bibliotekom.

Wielu z nas ma w domowych biblioteczkach książki, których się juz nie potrzebuje – bajki dla dzieci, które już wyrosły, powieści dla młodzieży, która skończyła studia, założyła własne rodziny i „wyfrunęła” z rodzinnych domów. Książek żal wyrzucać, przekazać nie ma komu. Między innymi tacy ludzie są adresatami akcji „Wystaw książki, daj poczytać!”, która przez cały wrzesień prowadzona będzie przez krakowski Urząd Miejski we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania i Krakowskim Zarządem Komunalnym.

W wyznaczone przez urząd dni mieszkańcy miasta będą mogli wystawić przed domy zbędne książki, które odbiorą ekipy sprzątające. Wszystkie egzemplarze zostaną następnie przebrane – książki zniszczone trafią na makulaturę, reszta powędruje do szkolnych bibliotek w szkołach podstawowych,gimnazjach i liceach.

O miejscu i terminach wystawiania książek informować będzie specjalna ulotka, opublikowana na stronach internetowych magistratu i rozdawana mieszkańcom przez ekipy sprzątające.


Polska.pl
Oprac: Jerzy Piątek

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: biblioteka, czytanie, książki


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »