kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Filmowy plebiscyt "Gazety co Jest Grane" rozstrzygnięty
2008/2/26 11:33:02

„Katyń” Andrzeja Wajdy oraz „Pachnidło” Toma Tykwera zostały zwycięzcami pierwszego filmowego plebiscytu „Gazety Co Jest Grane”. Laureatów wybrali czytelnicy i internauci, którzy od 25 stycznia oddawali głosy na swoje ulubione filmy.

Obraz Andrzeja Wajdy zdeklasował rywali i zdobył 34% oddanych głosów. Na kolejnych miejscach znalazły się „Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego (23% głosów) - najlepszy film na FPFF w Gdyni - oraz „Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej z poruszającą kreacją Danuty Szaflarskiej (17% głosów).

Rywalizacja wśród filmów zagranicznych była zacięta do końca, a różnice głosów nieznaczne. Obraz „Pachnidło: Historia mordercy” Toma Tykwera według powieści Patricka Süskinda uzyskał 13% głosów. Na drugim miejscu znalazł się film „Grindhouse vol. 1: Death Proof” Quentina Tarantino (12%), kolejną pozycję zajęły „Cztery miesiące, trzy tygodnie i dwa dni” Cristiana Muniu, zwycięzca festiwalu w Cannes (11%).

Plebiscyt „Gazety Co Jest Grane” i serwisu CJG na portalu Gazeta.pl organizowany był po raz pierwszy. Czytelnicy i internauci, którzy oddali głosy na najlepsze filmy wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Lista laureatów zostanie opublikowana 29 lutego na łamach „Gazety Co Jest Grane” oraz na stronie http://plebiscyt.gazeta.pl.


Gazeta Wyborcza
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Katyń, Pachnidło, Pora umierać, Sztuczki, film, plebiscyt


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »