kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Japoński Festyn Kulturalny „Yatta!”
2007/11/8 16:40:00

W dniach 23-25 listopada br. w centrum handlowo - rozrywkowym Blue City w Warszawie odbędzie się Japoński Festyn Kulturalny „Yatta!”, organizowany przez Fundację Rozwoju Młodych Talentów Artystycznych Fermata z Warszawy.

Japoński Festyn Kulturalny YATTA! narodził się z połączenia wymyślonego przez Fundację Fermata Święta Sushi z Bunka no hi - autentycznym Dniem Kultury Japońskiej, obchodzonym w Kraju Kwitnącej Wiśni co roku 3 listopada.

Już po raz drugi 23, 24 i 25 listopada br. w centrum handlowo-rozrywkowym Blue City odbędzie się szereg imprez związanych z kulturą i obyczajami Japonii. Przez trzy dni pod fontanną (poziom „-1”) klienci Blue City podziwiać będą: występy artystów estradowych, pokazy tradycyjnych elementów kultury japońskiej, tj.: kaligrafii, origami i ikebany, prezentacje robienia sushi i ceremonie parzenia zielonej herbaty. Swoje umiejętności zaprezentują nie tylko mistrzowie sztuk walk (aikido, jujitsu, kendo, dosk), ale też specjaliści od władania samurajskimi mieczami. Planowane są również: turniej GO (japońska gra narodowa) oraz dyskoteka z udziałem japońskiego didżeja - DJ Riu.

Wśród atrakcji na szczególną uwagę zasługują: II Mistrzostwa Polski w Jedzeniu Sushi, II Mistrzostwa Polski Sushi Masterów, pokaz mody z papieru „W Konwencji Origami” autorstwa Ewy Robak, występ zespołu Marcina A. Steczkowskiego – The Transgress czy minirecitale piosenkarki REI.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Japonia, Yatta, kultura


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »