kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Konferencja „Kobieta w kulturze”
2009/2/28 17:50:00

4 marca na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja na temat problematyki kobiecej w kontekście kulturowym i międzykulturowym z cyklu „Kobieta w kulturze". W tym roku przewodnim mottem konferencji jest hasło: „Kobieta, mężczyzna, miłość".

Podczas konferencji odbędą się wykłady plenarne i sympozja tematyczne. Po raz pierwszy w tym roku zorganizowana zostanie specjalna sesja poświęcona działaniom sektora pozarządowego na rzecz równouprawnienia i poprawy sytuacji kobiet i mężczyzn w Polsce i na świecie. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną filmy z cyklu „Kobieta w PRL-u" - Polskie Kroniki Filmowe, a także spektakl teatralny w wykonaniu więźniarek z Lublińca.Sympozja będą miały następując tematy: „Męskość i kobiecość a percepcja społeczna", „Miłość w perspektywie nauk humanistycznych", „Trudna miłość - perspektywa psychologiczna i medyczna", „Małżeństwo, rodzina miłość".
Szczegółowe informacje oraz program na stronie:


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: kobieta, konferencja, kultura, miłość, mężczyzna, sympozja


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »