kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Polka w finale konkursu New York Festivals
2007/1/29 12:11:50

Autorka filmów dokumentalny i reportaży Monika Górska dotarła ze swoim filmem do finału międzynarodowego konkursu programów telewizyjnych New York Festivals 2007. „Moje Dziecko” to jedyna polska produkcja w tym konkursie.

W konkursie New York Festivals 2007 znalazły się filmy i programy z 29 krajów. Swoje produkcje zgłosiły stacje telewizyjne TVE, ABC News, Discovery Channel, WDR, BBC, ORF, ZDF, CNN, CBS i HBO. Ogłoszenie zdobywców nagród: Wielkiego Trofeum oraz Złotego, Srebrnego i Brązowego Medalu, odbędzie się 2 lutego na uroczystej gali w Nowym Jorku.

„Moje dziecko” Moniki Górskiej, przedstawia portrety młodych kobiet, które straciły swe dzieci tuż po urodzeniu. Bohaterki wiedziały, że dzieci mogą urodzić się martwe lub umrzeć tuż po porodzie, mimo to zdecydowały się nie przerywać ciąży. W dokumencie mówią o swoich motywacjach, emocjach i konsekwencjach podjętych wcześniej decyzji.

Monika Górska jest od 9 lat związana z poznańskim ośrodkiem Telewizji Polskiej. Jest autorką filmów dokumentalnych i reportaży emitowanych we wszystkich stacjach TVP. Za swoje filmy dokumentalistka zdobyła już wiele krajowych i międzynarodowych nagród, m.in. I nagrodę w kategorii filmu dokumentalnego na Festiwalu Filmów Optymistycznych "Happy End" w Jeleniej Górze i Złotą Nagrodę REMI na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Houston.


Polska.pl
Oprac: Maciej Pancer

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Monika Górska, New York Festivals 2007, festiwal, film dokumentalny, konkurs


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »