kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Światowa klasyka pod chmurką
2007/7/28 0:10:00

W Warszawie trwa letni festiwal Filmowa Stolica. Od innych tego typu wakacyjnych przedsięwzięć różni go fakt, że wszystkie projekcje odbywają się „pod chmurką”, na ekranach ustawionych w miejskich parkach. Pokazy odbywają się codziennie (prócz poniedziałków) po zapadnięciu zmroku – kinomani nie muszą zabierać ze sobą portfeli, gdyż festiwal jest bezpłatny. Wystarczy tylko parasol – na wypadek nagłej ulewy w trakcie filmowego seansu.

W każdym z siedmiu stołecznych parków wyświetla się filmy z różnych cykli. I tak w parku Skaryszewskim pokazywana jest klasyka światowego kina („Kontrolerzy” Nimroda Antala, "Good night and good luck" George'a Clooneya, „Wszystko gra” Woody Allena). Na Pole Mokotowskie powinni się wybrać fani przebogatego kina rodem z Indii. Najciekawsze brytyjskie komedie pokazywane są w parku Sowińskiego. Już jutro miłośnicy Monty Pythona będą tam mogli obejrzeć słynny „Żywot Briana” Terry'ego Jonesa.

Przy Frascatti króluje koni francuskie (filmy braci Dardenne, Lucasa Belvauxa, Dominica Molla). W Ogrodzie Saskim pokazywane jest natomiast słabo znane w Poslce kino kolumbijskie. W parku Praskim wyświetlane są filmy kinematografii bałkańskich – w tym cyklu nie zabraknie głośnego „Undergroundu” Emira Kusturicy, który zostanie pokazany 5 sierpnia. Ostatni seans „pod chmurką” odbędzie się ostatniego dnia wakacji – 31 sierpnia. Widzowie obejrzą wówczas kolumbijski obraz „Bóg ich łączy a oni się rozstają” w reżyserii Harolda Trompetero.


Polska.pl
Oprac: Jerzy Piątek

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Filmowa Stolica, film, kino francuskie, kino indyjskie, pokazy filmowe


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»