kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

17. Festiwal Kultury Żydowskiej
2007/6/23 0:10:00

23 czerwca rozpocznie się w Krakowie 17. Festiwal Kultury Żydowskiej, w ramach którego przewidzianych jest wiele koncertów, wystaw, wykładów, warsztatów i ceremonii religijnych.

Jak mówią organizatorzy, festiwal ma nie tylko prezentować żydowską kulturę i historię, ale budować postawę szacunku i zrozumienia między Polakami i Żydami. „Dla nas najważniejsze jest, aby kolejna edycja festiwalu było niczym innym jak bardzo ważnym ogniwem w tym nigdy niekończącym się edukacyjnym procesie mającym za cel przemianę mentalną, kulturową Polaków, ludzi dobrej woli, którzy postrzegają kulturę żydowską jako integralny, oczywisty element naszej wspólnej europejskiej kultury”, mówi dyrektor przedsięwzięcia, Janusz Makuch.

W tym roku odbędzie się: 28 koncertów, 68 spotkań warsztatowych, 22 wykłady i 165 spotkań i promocji książek oraz 14 projekcji filmowych, zaproszono artystów z USA, Kanady, Francji, Niemiec, Izraela i Polski.

Festiwal w Krakowie to jedno z największych przedsięwzięć tego rodzaju na świecie. Honorowy patronat nad festiwalem objął prezydent Lech Kaczyński.Oprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Festiwal Kultury Żydowskiej, Kraków, festiwal, kultura


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»