kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

FAMA 2007
2007/7/24 23:40:00

W dniach 16-29 lipca odbędzie się 37. Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej FAMA 2007. Muzyka, spektakle, happeningi, kabarety, sztuki plastyczne, performance art - na wszystko to będzie można natknąć się w trakcie FAMY w Świnoujściu. Amfiteatr, Muszla Koncertowa, Koszary Sztuki, Miejski Dom Kultury, Jazz Club Centrala, a także plaża i ulice Świnoujścia - to główne sceny Festiwalu, na których codziennie będą prezentować się artyści, reprezentujący wszystkie właściwie formy twórczości.

28 lipca w Świnoujskim Amfiteatrze odbędzie się Koncert Laureatów. Zwieńczy on dwutygodniowa pracę Festiwalu, prezentując najzdolniejszych uczestników FAMY. Celem koncertu jest ukazanie Festiwalu jako tygla odmiennych form artystycznego wyrazu oraz miejsca debiutu wybitnych młodych artystów. Wezmą w nim udział najlepsi uczestnicy Famy (zespoły muzyczne, wokaliści, aktorzy, kabarety, plastycy i inni) – Laureaci Festiwalu, autorzy oryginalnych projektów realizowanych w Świnoujściu. Koncert zorganizowany zostanie jest jako tytułowy „magazyn mód”, co można odczytać dwojako. Po pierwsze jako możliwość prezentacji różnych stylów muzycznych, osobowości scenicznych czy kreatywności twórców poszczególnych projektów. Po drugie zaś – forma koncertu będzie miała charakter pokazu mody, odzwierciedlającego przemiany stylów, które miały miejsce w trakcie historii Festiwalu.

24 lipca będzie miał miejsce projekt „EVVIVA L'ARTE!”, inspirowany życiorysem i twórczością Kazimierza Przerwy Tetmajera. Punktem wyjścia dla autorów spektaklu były wiersze tego wybitnego modernistycznego poety. Dobrano je tak, aby najpełniej odzwierciedlały bogactwo jego zainteresowań, złożoną osobowość oraz niektóre aspekty życiorysu. W zamierzeniu twórców projekt jest multidyscyplinarny. Złoży się na niego muzyka, melorecytacje, prezentacje multimedialna i happening.

Zespół „Przepraszam” (Laureat Trójzębu Neptuna FAMA 2006) wraz z przyjaciółmi zaprezentuje widowisko muzyczno-dramatyczne na motywach słynnej sztuki Williama Szekspira „Roman i Julietta. Śpiewogra.” Odbędzie się też koncert gwiazd jazzu. Randy Bracker (Laureat nagród Grammy) oraz Trio Włodka Pawlika (polski jazz światowego poziomu) to elektryzujące połączenie trąbki i fortepianu.

Szczegółowy program FAMY można znaleźć na oficjalnej stronie Festiwalu. Poza Koncertem Laureatów, wstęp na żadną z prezentacji nie jest biletowany.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: FAMA, kabaret, koncert, muzyka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »