kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Krakowski karnawał
2008/1/18 0:35:15

Swój Karnawał ma Wenecja i wiele innych miast na całym świecie. Teraz dołączy do nich Kraków. Od 26 stycznia do 5 lutego zobaczyć będzie można ponad czterdzieści wydarzeń przygotowanych specjalnie z okazji karnawału, w tym m.in. koncerty, wielobarwne parady, bale kostiumowe i pokazy filmowe.


„Karnawał to nowy produkt turystyczny Krakowa. Organizujemy go po raz pierwszy, ale już teraz chcemy, aby stał się cykliczną imprezą wpisaną w kalendarium Krakowa” – powiedziała Maja Drexler, zastępca dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego. Karnawał rozpocznie się w sobotę, 26 stycznia, organizowaną przez Teatr KTO Paradą Karnawałową, w której weźmie udział około 300 wykonawców. Aktorzy, na specjalnych platformach przejadą wokół Rynku Głównego na plac Szczepański. Wykorzystane w niej zostaną duże figury scenograficzne, wyobrażające postaci zapustów polskich, w tym m.in. Diabeł, Cygan, Panna Młoda czy Comber Babski. „Kostiumem, sytuacjami, tańcami będziemy przypominać krakowianom tradycyjny krakowski Karnawał” – zapowiedział na konferencji Jerzy Zoń – Dyrektor Teatru KTO.

Specjalny repertuar tańców karnawałowych przygotował Balet Dworski Cracovia Danza, w Teatrze Groteska odbędzie się m.in. „VIII Reality Shopka Szoł” , zaś w kinie Sfinks wziąć będzie można udział w nocnym happeningu filmowym „W Światłach rewii i musicalu”. Nie zabraknie także karnawałowego świętowania Tłustego Czwartku (31 stycznia). W rytm walca na Małym Rynku zatańczy para w strojach dworskich, a wszyscy uczestnicy poczęstowani zostaną pączkami przygotowanymi przez krakowskich cukierników.

Szczegółowy program Karnawału w Krakowie dostępny będzie na stronie www.krakow.pl. Wstęp na większość imprez odbywających się w ramach Karnawału jest wolny.

Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Kraków, imprezy kulturalne, karnawał


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »