kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Krakowski karnawał
2008/1/18 0:35:15

Swój Karnawał ma Wenecja i wiele innych miast na całym świecie. Teraz dołączy do nich Kraków. Od 26 stycznia do 5 lutego zobaczyć będzie można ponad czterdzieści wydarzeń przygotowanych specjalnie z okazji karnawału, w tym m.in. koncerty, wielobarwne parady, bale kostiumowe i pokazy filmowe.


„Karnawał to nowy produkt turystyczny Krakowa. Organizujemy go po raz pierwszy, ale już teraz chcemy, aby stał się cykliczną imprezą wpisaną w kalendarium Krakowa” – powiedziała Maja Drexler, zastępca dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego. Karnawał rozpocznie się w sobotę, 26 stycznia, organizowaną przez Teatr KTO Paradą Karnawałową, w której weźmie udział około 300 wykonawców. Aktorzy, na specjalnych platformach przejadą wokół Rynku Głównego na plac Szczepański. Wykorzystane w niej zostaną duże figury scenograficzne, wyobrażające postaci zapustów polskich, w tym m.in. Diabeł, Cygan, Panna Młoda czy Comber Babski. „Kostiumem, sytuacjami, tańcami będziemy przypominać krakowianom tradycyjny krakowski Karnawał” – zapowiedział na konferencji Jerzy Zoń – Dyrektor Teatru KTO.

Specjalny repertuar tańców karnawałowych przygotował Balet Dworski Cracovia Danza, w Teatrze Groteska odbędzie się m.in. „VIII Reality Shopka Szoł” , zaś w kinie Sfinks wziąć będzie można udział w nocnym happeningu filmowym „W Światłach rewii i musicalu”. Nie zabraknie także karnawałowego świętowania Tłustego Czwartku (31 stycznia). W rytm walca na Małym Rynku zatańczy para w strojach dworskich, a wszyscy uczestnicy poczęstowani zostaną pączkami przygotowanymi przez krakowskich cukierników.

Szczegółowy program Karnawału w Krakowie dostępny będzie na stronie www.krakow.pl. Wstęp na większość imprez odbywających się w ramach Karnawału jest wolny.

Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Kraków, imprezy kulturalne, karnawał


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»