kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Noc Kultury
2007/6/1 0:10:00

Noc Kultury w Lublinie to manifestacja kulturalna miasta. W nocy, z 1 na 2 czerwca Lublin proponuje po raz pierwszy niepowtarzalne wydarzenie społeczno-kulturalne. Nocy Kultury to manifestacja miasta, które postanowiło starać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Tej nocy Lublin tętnić będzie rytmem sztuki i artystów. Centrum miasta oraz jego dzielnice, miejsca znane i nieznane, instytucje kultury, będą otwarte do rana dla wszystkich.

Na uczestników oczekują teatry, muzea, galerie, filharmonia, sale koncertowe, ulice i place miasta a także przewodnicy i niezależni artyści, muzycy i aktorzy, malarze i poeci. Podziwiać Lublin nocą i uczestniczyć w tym co stanowi atmosferę i niepowtarzalny klimat miasta - to idea tej jedynej w roku Nocy. Noc Kultury ma na celu otworzyć miasto na ludzi wrażliwych na sztukę, którzy interesują się kulturą, ale też i tych, którzy chcą poznać Lublin kulturalny.

Noc Kultury to nocna przejażdżka artystyczna poprzez miejsca,
które ściśle wiążą się z kulturą, sztuką, historią i tradycją oraz te przestrzenie, które zazwyczaj omijane są przez sztukę. „Chcemy, żeby kultura wyszła na ulice, zajrzała do dzielnic Lublina, wypełniła miejsca zapomniane i nieznane. Pragniemy przybliżyć szerokiej publiczności działalność kulturalną miasta, aby pobudzić w nich wrażliwość artystyczną i zachęcić do czynnego udziału w życiu kulturalnym.” – twierdzą organizatorzy.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Lublin, Noc Kultury, kultura, muzea, teatr


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»