kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Noc Kultury
2007/6/1 0:10:00

Noc Kultury w Lublinie to manifestacja kulturalna miasta. W nocy, z 1 na 2 czerwca Lublin proponuje po raz pierwszy niepowtarzalne wydarzenie społeczno-kulturalne. Nocy Kultury to manifestacja miasta, które postanowiło starać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Tej nocy Lublin tętnić będzie rytmem sztuki i artystów. Centrum miasta oraz jego dzielnice, miejsca znane i nieznane, instytucje kultury, będą otwarte do rana dla wszystkich.

Na uczestników oczekują teatry, muzea, galerie, filharmonia, sale koncertowe, ulice i place miasta a także przewodnicy i niezależni artyści, muzycy i aktorzy, malarze i poeci. Podziwiać Lublin nocą i uczestniczyć w tym co stanowi atmosferę i niepowtarzalny klimat miasta - to idea tej jedynej w roku Nocy. Noc Kultury ma na celu otworzyć miasto na ludzi wrażliwych na sztukę, którzy interesują się kulturą, ale też i tych, którzy chcą poznać Lublin kulturalny.

Noc Kultury to nocna przejażdżka artystyczna poprzez miejsca,
które ściśle wiążą się z kulturą, sztuką, historią i tradycją oraz te przestrzenie, które zazwyczaj omijane są przez sztukę. „Chcemy, żeby kultura wyszła na ulice, zajrzała do dzielnic Lublina, wypełniła miejsca zapomniane i nieznane. Pragniemy przybliżyć szerokiej publiczności działalność kulturalną miasta, aby pobudzić w nich wrażliwość artystyczną i zachęcić do czynnego udziału w życiu kulturalnym.” – twierdzą organizatorzy.



Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Lublin, Noc Kultury, kultura, muzea, teatr


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »