kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Powstanie Wilanowski Park Kulturowy
2006/8/30 13:20:00

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków rozpoczęło pracę nad projektem uchwały rady miejskiej dotyczącej powołania Wilanowskiego Parku Kulturowego. Jego celem będzie ochrona wilanowskich zabytków i okolicznej przyrody.


Projekt obejmie przede wszystkim rezydencję królewską w Wilanowie wraz z Morysinem, sąsiednimi zespołami pałacowo-parkowymi w Ursynowie i Natolinie, kościół św. Katarzyny, park Gucin Gaj, Skarpę Służewiecką oraz chronione tereny doliny Wisły i Potoku Wilanowskiego.

W przyszłości Wilanowski Park Kulturowy będzie pełnił funkcję rekreacyjną, wypoczynkową, turystyczną i edukacyjną. Wpłynie też bezpośrednio na rozwój okolicznych dzielnic – Wilanowa i Ursynowa.

Koszty funkcjonowania Zarządu Parku szacuje się na ok. 200 tys. złotych rocznie i zostanie sfinansowane z miejskiej kasy. Opracowanie planów miejscowego zagospodarowania przestrzennego będzie uwzględnione w harmonogramie wykonywania planów na lata 2007-2011. W dokumencie określona będzie również wysokość środków na realizację i utrzymanie projektu z budżetu Biura Naczelnego Architekta Miasta.


Polska.pl
Oprac: Jerzy Piątek

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Wilanów, park kulturowy, warszawa


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»