kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Powstanie Wilanowski Park Kulturowy
2006/8/30 13:20:00

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków rozpoczęło pracę nad projektem uchwały rady miejskiej dotyczącej powołania Wilanowskiego Parku Kulturowego. Jego celem będzie ochrona wilanowskich zabytków i okolicznej przyrody.


Projekt obejmie przede wszystkim rezydencję królewską w Wilanowie wraz z Morysinem, sąsiednimi zespołami pałacowo-parkowymi w Ursynowie i Natolinie, kościół św. Katarzyny, park Gucin Gaj, Skarpę Służewiecką oraz chronione tereny doliny Wisły i Potoku Wilanowskiego.

W przyszłości Wilanowski Park Kulturowy będzie pełnił funkcję rekreacyjną, wypoczynkową, turystyczną i edukacyjną. Wpłynie też bezpośrednio na rozwój okolicznych dzielnic – Wilanowa i Ursynowa.

Koszty funkcjonowania Zarządu Parku szacuje się na ok. 200 tys. złotych rocznie i zostanie sfinansowane z miejskiej kasy. Opracowanie planów miejscowego zagospodarowania przestrzennego będzie uwzględnione w harmonogramie wykonywania planów na lata 2007-2011. W dokumencie określona będzie również wysokość środków na realizację i utrzymanie projektu z budżetu Biura Naczelnego Architekta Miasta.


Polska.pl
Oprac: Jerzy Piątek

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Wilanów, park kulturowy, warszawa


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »