kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Wystawa ŻURNALive na Mysiej 3
2015/5/1 17:50:00

Od 15 do 17 maja będzie można wziąć udział w interdyscyplinarnej wystawie i interaktywnym performansie - ŻURNALive, który odbędzie się na Mysiej 3 w Warszawie. To propozycja dla tych, którzy chcą sztukę nie tylko oglądać, ale też i w niej uczestniczyć. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Piotr Hull - wydawca magazynu Żurnal ArtBook, producent i współreżyser spektakli wystawianych na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Piotr postanowił uchylić rąbka tajemnicy i zaprosić publiczność do wnętrza swojego periodyku. „Dosłownie” uśmiecha się Hull. „Na Mysiej będzie można zobaczyć, jak pracujemy nad kolejnymi numerami Żurnala. Jak wyglądają przygotowania i prace nad sesjami zdjęciowymi, w jakiej atmosferze rozmawiamy z naszymi bohaterami, jakie ideały przyświecają nam przy składaniu każdej kolejnej edycji. Chcemy pokazać, że nie towarzyszy temu atmosfera pietyzmu, że kultura - nawet ta najwyższych lotów - nie musi być ani niszowa, ani onieśmielająca. Dlatego wprowadzamy ją w tak dynamiczną przestrzeń jak Mysia 3!”. Piotrowi zależy także na tym, by raz na zawsze pozbyć się etykietki, którą często przykleja się Żurnalowi. „Nie jesteśmy magazynem o modzie” cierpliwie tłumaczy. „Żurnal to ArtBook i do innej szufladki nie da się go włożyć. Przekraczamy pojęcia takie jak moda, czy lifestyle, koncentrując się na szeroko rozumianej sztuce. Owszem, prezentujemy modę, ale tylko taką, która nas zachwyca i zawsze staramy się to robić w mało oczywisty sposób. Na naszych łamach zobaczycie też inspirujące nas malarstwo, poezję, sztuki sceniczne, spotkacie się z twórcami filmów i kompozytorami muzyki. Jesteśmy jak papierowa galeria - eklektyczna, ale otwarta na wszystko, co w sztuce najlepsze i najpiękniejsze!”

Dokładnie taki będzie też ŻURNALive. Zainauguruje go piątkowy wernisaż (15.05), jedyna część przedsięwzięcia, która będzie zamknięta. Tego dnia na Mysiej zaproszeni goście będą mogli zobaczyć prawdziwe perełki: rzadko oglądane prace Andrzeja Strumiłło, Jerzego Nowosielskiego, Witkacego, Lidii Popiel oraz reprezentanta Galerii KOHANA.

W sobotę, 16.05, z dawnego budynku cenzury właściwie nie powinno się wychodzić - wszystkie atrakcje przygotowane przez Hulla i jego ekipę zapowiadają się intrygująco! Na ścianach zawisną oryginalne prace najlepszych fotografów modowych i reportażowych: Szymona Brodziaka, Krzysztofa Gierałtowskiego, Grega Adamskiego, Lidii Popiel, Aldony Karczmarczyk, Tomasza Tyndyka, Attilę Husajnowa oraz Dmytro Gurnickiego. Dodatkowo, na żywo będzie można podejrzeć dwie sesje zdjęciowe i zobaczyć przygotowane specjalnie na tę okazję poetycki performance Romy Gąsiorowskiej i jej Studium aktoRstudio oraz video-art pod opieką artystyczną Mariety Żukowskiej. Magda Materna opowie o swojej Fundacji Open Art Project a wieczorna premiera reżyserskiej wersja „Passion/Pasja” - spektaklu, który Hull wyreżyserował razem z Martyną Iwańską - zainauguruje Noc Muzeów na Mysiej 3.

Z kolei niedziela zapowiada się jako prawdziwe laboratorium osobistości polskiej kultury. W scenerii zaaranżowanej malarstwem Andrzeja Strumiłło znakomici dziennikarze: Łukasz Maciejewski, Karolina Korwin-Piotrowska, Marta Szarejko i Katarzyna Gardzina przeprowadzą nieformalne rozmowy z tak ciekawymi postaciami, jak: Andrzej Strumiłło, Krzysztof Pastor, Marta Fiedler, Kazimiera Szczuka oraz Lidia Popiel.

„Każdy materiał opublikowany na łamach Żurnala to oddzielna historia. Napisana i opowiedziana w przemyślany sposób, zaprezentowana tak, by urzekać. Podobnie będzie z ŻURNALive na Mysiej” zapowiada Piotr Hull. „Zapraszam nie tylko tych, którzy sztukę kochają i obserwują, ale także wszystkich tych, którzy chcą złapać chwilę oddechu w zabieganym mieście! Gwarantuję, nie będziecie rozczarowani!”.

ŻURNAL LIVE NA MYSIEJ 3
PIĄTEK 15.05
godz 19.00 - wernisaż
Nowosielski, Witkacy, Strumiłło, Popiel, Galeria KOHANA , Iwańska, Żukowska.
Wydarzenie na zaproszenia

SOBOTA 16.05
ŻURNALive
Wystawa fotografii: Karczmarczyk, Brodziak, Tyndyk, Adamski, Husajnow, Gurnicki, Gierałtowski.
Projekcje video-artów
11.00 - 16.00 - sesja zdjęciowa Radka Polaka oraz Irka Kamieniaka
17.00 - performance poetycki przygotowany przez Romę Gąsiorowską oraz projekcja video-art pomysłu Mariety Żukowskiej
19.00 - spotkanie z Magdą Materną
21.00 - projekcja Pasji, wersja reżyserska oraz materiałów backstage. Podczas projekcji obecni będą najważniejsi jej twórcy

NIEDZIELA 17.05
ŻURNALive - Panele dyskusyjne.
Scenografię stanowić będą wybrane prace Andrzeja Strumiłło
Prowadzący: Łukasz Maciejewski, Karolina Korwin-Piotrowska, Marta Szarejko, Katarzyna Gardzina
12.00-13.00 - Andrzej Strumiłło
13.30 - 14.30 - Krzysztof Pastor
15.00-16.00 - Lidia Popiel
16.00-17.00 - Kazimiera Szczuka
17.00-18.00 - Marta Fiedler


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: sztuka współczesna, warszawa, wernisaż, wystawa, żurnal


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»