kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Przebudzenie Krzysztofa Cugowskiego
2015/10/9 22:50:00

9 października, do sprzedaży trafia solowa płyta Krzysztofa Cugowskiego, "Przebudzenie". Premierę ma również teledysk do singla promującego dzieło.

Wideo powstało do piosenki "W obcym mieście". Autorzy filmu zilustrowali poetycki tekst Małgorzaty Barańskiej i Agnieszki Kaczmarek obrazami, które odnoszą się do aktualnej sytuacji polityczno-społecznej Europy. Sceny teledysku były kręcone w wieczornych plenerach miejskich centrum Wrocławia. Z efektem można zapoznać się .

"Przebudzenie" to piąty solowy krążek w dyskografii wokalisty znanego z Budki Suflera, ale w zasadzie trzeci z materiałem premierowym po ponad 30-letniej przerwie. Spotkanie z młodym, utalentowanym pochodzącym z Wrocławia pianistą, kompozytorem i producentem muzycznym, Stefanem Gąsieńcem zaowocowało stworzeniem płyty.

Wśród zaproszonych do współpracy muzyków znalazły się takie postacie jak: perkusista Bryan Mantia znany z współpracy z Guns N' Roses, Primus, Tomem Waitsem czy Godflesh, gitarzysta Michael Ripoll - uznany kompozytor muzyki filmowej, czeski perkusista, gitarzysta i kompozytor Lukáš Pavlík, który komponuje dla Ewy Farnej czy młody utalentowany gitarzysta Szymon Chudy.

Krzysztof Cugowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rockowych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie skąd pochodzi. Artysta znany jest przede wszystkim ze swojej działalności w zespole Budka Suflera. Wraz z zespołem, jak i solowo, ma na swoim koncie dziesiątki płyt, które osiągały rekordy popularności i sprzedaży, jak "Cień wielkiej góry", "Cisza", "Nic nie boli, tak jak życie" czy "Bal wszystkich świętych". Utwory takie jak "Sen o dolinie", "Twoje radio", "Cisza" czy "Takie tango" od lat nieustannie obecne są w rozgłośniach radiowych w Polsce.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Krzysztof Cugowski, muzyka, przebudzenie, płyta


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »