kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Przebudzenie Krzysztofa Cugowskiego
2015/10/9 22:50:00

9 października, do sprzedaży trafia solowa płyta Krzysztofa Cugowskiego, "Przebudzenie". Premierę ma również teledysk do singla promującego dzieło.


Wideo powstało do piosenki "W obcym mieście". Autorzy filmu zilustrowali poetycki tekst Małgorzaty Barańskiej i Agnieszki Kaczmarek obrazami, które odnoszą się do aktualnej sytuacji polityczno-społecznej Europy. Sceny teledysku były kręcone w wieczornych plenerach miejskich centrum Wrocławia. Z efektem można zapoznać się .

"Przebudzenie" to piąty solowy krążek w dyskografii wokalisty znanego z Budki Suflera, ale w zasadzie trzeci z materiałem premierowym po ponad 30-letniej przerwie. Spotkanie z młodym, utalentowanym pochodzącym z Wrocławia pianistą, kompozytorem i producentem muzycznym, Stefanem Gąsieńcem zaowocowało stworzeniem płyty.

Wśród zaproszonych do współpracy muzyków znalazły się takie postacie jak: perkusista Bryan Mantia znany z współpracy z Guns N' Roses, Primus, Tomem Waitsem czy Godflesh, gitarzysta Michael Ripoll - uznany kompozytor muzyki filmowej, czeski perkusista, gitarzysta i kompozytor Lukáš Pavlík, który komponuje dla Ewy Farnej czy młody utalentowany gitarzysta Szymon Chudy.

Krzysztof Cugowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rockowych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie skąd pochodzi. Artysta znany jest przede wszystkim ze swojej działalności w zespole Budka Suflera. Wraz z zespołem, jak i solowo, ma na swoim koncie dziesiątki płyt, które osiągały rekordy popularności i sprzedaży, jak "Cień wielkiej góry", "Cisza", "Nic nie boli, tak jak życie" czy "Bal wszystkich świętych". Utwory takie jak "Sen o dolinie", "Twoje radio", "Cisza" czy "Takie tango" od lat nieustannie obecne są w rozgłośniach radiowych w Polsce.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Krzysztof Cugowski, muzyka, przebudzenie, płyta


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»