kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

W czwartek rozpoczną się XV Targi Książki Historycznej
2006/11/30 1:10:13

W dniach 30 listopada do 3 grudnia w Warszawie odbywać się będą XV Targi Książki Historycznej. Targom towarzyszyć będą liczne imprezy, spotkania autorskie, promocje książek oraz pokazy filmów fabularnych i dokumentalnych. Udział w Targach zapowiedziało blisko stu wydawców z całej Polski, którzy łącznie zaprezentują około 1,5 tys. nowości wydawniczych.

TKH 2006W tym roku w programie targów znajdują się m.in.: Giełda Sarmacka, Prezentacja wystawy „PRL – Tak daleko, tak blisko...”, projekcje filmów fabularnych i dokumentalnych m.in.: - „Aleksander Wielki” w reżyserii Oliviera Stone'a, głośny „Upadek” niemieckiego reżysera Oliviera Hirschbiegela, „9 Kompania” Fiodora Bondarczuka, „Enigma” w reżyserii Michaela Apteda.

Jak co roku w ramach imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs o Nagrodę „KLIO”. Jury, obradując pod przewodnictwem prof. Tomasza Szaroty, z udziałem profesorów: Barbary Grochulskiej, Jana Kieniewicza, Henryka Samsonowicza, Janusza Tazbira oraz redaktorów: Mariana Turskiego i Tomasza Łubieńskiego, zdecyduje o przyznaniu nagród dla wybranych autorów, tytułów i przedsięwzięć wydawniczych. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia targów 30 listopada.

Targi Książki Historycznej są organizowane już po raz piętnasty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.


Polska.pl
Oprac: Zofia Angiel

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: historia, książka, targi


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »