kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Chińska Armia Terakotowa w Silesia City Center
2007/3/22 3:20:00

Uznana przez UNESCO za ósmy cud świata Chińska Armia Terakotowa Cesarza Qin jest już w Katowicach. Od 7 marca do 17 czerwca można ją oglądać w Silesia City Center.

Ekspozycja jest repliką części armii istniejącej w Chinach na peryferiach miasta Xi'an. Nad starannością odtworzenia oryginału czuwali pracownicy Muzeum Armii Terakotowej. Na katowicką wystawę składa się 90 wolnostojących figur żołnierzy, 2 karoce cesarza, cmentarzysko, izba żołnierska, gabloty z monetami, a także cykl zdjęć oraz film dokumentalny prezentowany podczas zwiedzania.

Spektakularnego odkrycia archeologicznego dokonali, podczas kopania studni, trzej chłopi. Profesjonalne prace przy figurach starożytnych żołnierzy kontynuowali już archeolodzy. Znalezisko wiąże się z panującym w III w. p.n.e., pierwszym cesarzem Chin - Shi Huang Di. Wykopalisko to swoiste mauzoleum władcy - żołnierze mieli go strzec także po śmierci.

Wystawę można odwiedzać codziennie w godz. 10.00 - 21.00. Bilety dostępne w cenie 5, 6, 7 i 10 zł. Więcej informacji na stronie:


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Silesia City Center, UNESCO, chińska armia terakotowa, wystawa


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »