kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Chińska Armia Terakotowa w Silesia City Center
2007/3/22 3:20:00

Uznana przez UNESCO za ósmy cud świata Chińska Armia Terakotowa Cesarza Qin jest już w Katowicach. Od 7 marca do 17 czerwca można ją oglądać w Silesia City Center.


Ekspozycja jest repliką części armii istniejącej w Chinach na peryferiach miasta Xi'an. Nad starannością odtworzenia oryginału czuwali pracownicy Muzeum Armii Terakotowej. Na katowicką wystawę składa się 90 wolnostojących figur żołnierzy, 2 karoce cesarza, cmentarzysko, izba żołnierska, gabloty z monetami, a także cykl zdjęć oraz film dokumentalny prezentowany podczas zwiedzania.

Spektakularnego odkrycia archeologicznego dokonali, podczas kopania studni, trzej chłopi. Profesjonalne prace przy figurach starożytnych żołnierzy kontynuowali już archeolodzy. Znalezisko wiąże się z panującym w III w. p.n.e., pierwszym cesarzem Chin - Shi Huang Di. Wykopalisko to swoiste mauzoleum władcy - żołnierze mieli go strzec także po śmierci.

Wystawę można odwiedzać codziennie w godz. 10.00 - 21.00. Bilety dostępne w cenie 5, 6, 7 i 10 zł. Więcej informacji na stronie:


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Silesia City Center, UNESCO, chińska armia terakotowa, wystawa


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»