kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień
2006/9/21 23:24:57

Polsko-węgierskim koncertem w Filharmonii Narodowej w Warszawie zostanie jutro zainaugurowany 49. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, jedna z największych i najważniejszych w świecie imprez poświęconych muzyce współczesnej. W programie dziewięciodniowego festiwalu zaplanowano koncerty symfoniczne i chóralne, przedstawienia operowe, koncerty zespołów kameralnych.

Koncert inauguracyjny festiwalu rozpocznie się w Filharmonii Narodowej w piątek, 22 września. Wieczór będzie spotkaniem z muzyką polską i węgierską, także wykonawcy koncertu pochodzą z obu tych krajów. Melomani po raz pierwszy w Polsce usłyszą symfonię żałobną na orkiestrę symfoniczną György'a Kurtága pt. „Stele” - utwór napisany w 1994 roku na zamówienie Berlińskich Filharmoników.

W programie koncertu znajduje się również dzieło Tomasza Sikorskiego (1939–1988) „Music in Twilight” z 1978 roku na fortepian i orkiestrę. Wieczór inauguracyjny zakończy „Atlantis” Petera Eötvösa - dzieło powstałe w 1995 roku, osnute na micie Atlantydy. Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej poprowadzi węgierski dyrygent Zsolt Nagy.

49. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień odbywać się będzie w dniach 22-30 września. W programie 24 imprezy – 18 wydarzeń głównego programu - 4 koncerty symfoniczne, 1 chóralny, 2 przedstawienia operowe, koncerty zespołów kameralnych.


Polska.pl
Oprac: Jerzy Piątek

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, muzyka


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »