kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Ile kosztuje muzyczny streaming?
2013/3/15 22:40:00

Chcesz słuchać legalnie muzyki w sieci za grosze? Możesz skorzystać z coraz popularniejszych na polskim rynku serwisów streamingowych, dostarczających muzykę na żądanie użytkownika za pośrednictwem Internetu. Każdy z nich oferuje bezpłatne, ale też i płatne pakiety. PayU - dostawca płatności internetowych podpowiada jak korzystać z popularnych serwisów muzycznych.

Streaming to dostarczanie multimediów na żądanie użytkownika za pośrednictwem Internetu. Odbiorca, chcąc obejrzeć film czy posłuchać muzyki, nie zapisuje plików na dysku, lecz korzysta z nich w czasie rzeczywistym, oszczędzając tym samym zasoby pamięci urządzenia. Po uiszczeniu opłaty abonamentowej, np. za miesięczny dostęp, użytkownik może oglądać video lub korzystać z wirtualnej audioteki.

W odróżnieniu od serwisów internetowych sprzedających mp3, odsłuchiwane utwory nie stają się własnością użytkownika. Abonament na portalach z muzyką streamingową obejmuje możliwość odsłuchu w trybie online oraz offline (w trakcie trwania subskrypcji), nie zaś pobrania plików na stałe.

– W dobie technologii mobilnych takie rozwiązanie zyskuje coraz więcej zwolenników – mówi Rafał Bręczewski, Key Account Manager PayU SA. – Za niewielką kwotę miesięcznego abonamentu użytkownik ma nieograniczony i, co najważniejsze, legalny dostęp do milionów plików muzycznych, zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych (smartfonów czy tabletów) – dodaje. Serwisy streamingowe umożliwiają również tworzenie własnych playlist z ulubionymi utworami i możliwość ich odsłuchu w trybie offline, ale także udostępnianie aktualnie słuchanych utworów znajomym na portalu społecznościowym.

Najpopularniejsze serwisy z muzyką na żądanie w Polsce

Popularne na świecie serwisy streamingowe przebojem wchodzą na polski rynek. Niemal rok temu zawitał do nas Deezer, jeden z międzynarodowych potentatów, polską stronę uruchomił już także norweski serwis WiMP. Stosunkowo niedawno dołączył do nich również brytyjski Rara.com oraz szwedzki serwis Spotify, uznawany za najważniejszy w tej branży. Reprezentantem Polski w stawce jest Muzo.pl.

Najważniejsze pytania, jakie zadaje sobie przyszły użytkownik serwisu z muzycznym streamingiem brzmią: ile słuchania i za ile. Serwisy chwalą się ogromnymi zasobami muzyki: WiMP, Deezer i Spotify deklarują 20 mln utworów w bazie, Rara.com – 15 mln. A co z opłatami?

Ile kosztuje odsłuch muzyki?

Większość portali oferuje trzy opcje dostępu do muzycznych zasobów: bezpłatną, abonament bazowy oraz wersję premium, które odpowiednio różnią się dostępnymi funkcjami. Wersja startowa najczęściej ma na celu darmowe zapoznanie użytkownika z działaniem serwisu, bazowa zapewnia podstawowe funkcje, a premium umożliwia np. odsłuch bez konieczności łączenia się z Internetem oraz na smartfonach czy tabletach.

Za pakiet podstawowy zapłacimy od 9,90 zł do 14,99 zł na miesiąc, a pakiet premium to najczęściej wydatek w granicach 19,90. Dokładne porównanie oferty serwisów można znaleźć w zestawieniu przygotowanym przez PayU.

Jak zapłacić?

Szybki dostęp do muzyki wymaga także możliwości szybkiego dokonania płatności. – Większość serwisów akceptuje szybkie przelewy internetowe, które umożliwiają użytkownikowi dokonanie płatności w ciągu kilkunastu sekund. Abonent zostaje przekierowany na stronę swojego banku, gdzie system automatycznie wypełnia dane do przelewu – mówi Rafał Bręczewski z PayU SA. – Krótki czas realizacji zlecenia pozwala na niemal natychmiastowe aktywowanie subskrypcji – dodaje.

W przypadku wyboru karty płatniczej należy podać jej numer, datę ważności i wybrać nazwę organizacji płatniczej (np. Visa lub MasterCard). Wymagane jest także podanie trzycyfrowego kodu CVV/CVC. Są to ostatnie trzy cyfry, które znajdziemy na karcie na pasku z podpisem jej właściciela.

– W trakcie podawania wymienionych danych za każdym razem należy upewnić się, że korzystamy z bezpiecznej transmisji danych. Można to rozpoznać po ikonce zamkniętej kłódeczki widocznej na dolnej belce przeglądarki lub po przedrostku poprzedzającym adres internetowy: "https://" zamiast http:// – informuje Adrian Witkowski, Compliance Manager PayU SA.

PayU.pl


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: muzyka, streaming


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »