kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Młoda sztuka w ekstremalnych warunkach
2007/2/21 13:52:10

Przegląd Młodej Sztuki w Ekstremalnych Warunkach Survival, którego piąta edycja odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 25 do 27 maja, to przedsięwzięcie artystów podejmujących wyzwanie miejskiej dżungli, artystów realizujących swoje projekty w miejscach adoptowanych dla potrzeb akcji, w miejscach porzuconych, w gmachach publicznych i na otwartych przestrzeniach.

Sztuka realizowana poza obszarami, gdzie jej obecność jest usprawiedliwiona i chroniona, zderza się rzeczywistością zaanektowaną przez masowe środki przekazu, reklamę, ekonomię i politykę. Survival chce pośredniczyć, chce być odpowiedzią na potrzebę porozumienia. Odbiorca wypchnięty z dyskusji „niezrozumiałością” współczesnej sztuki, jej skrzywionym przez środki przekazu obrazem, ma okazję skonfrontować swoje wyobrażenia w naturalnym dla siebie środowisku, poza murami instytucji kulturalnych. Może doświadczyć sztuki-wydarzenia, sztuki-opowieści i stanąć twarzą w twarz z własną reakcją na współczesny świat, na ludzi dookoła, na współczesną sztukę.

W tym roku roku przestrzenią artystycznych działań Przeglądu stanie się plac Teatralny we Wrocławiu wraz z otoczeniem. Działania i prace artystów umieszczone zostaną na samym placu oraz m.in. w budynkach Wrocławskiego Centrum SPA przy ul. Teatralnej, w Parku Mikołaja Kopernika, w Teatrze Lalek, w Mediatece, w Kamienicy Zaksów (Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej), w Operze Dolnośląskiej, w Hotelu Monopol. Przegląd potrwa trzy dni (25-27 maja 2007 roku).


Polska.pl
Oprac: Jerzy Piątek

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Surviwal, sztuka, wystawa


 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»